Viskas prasideda nuo svajonių...
Manau, kad visi turime prisiminimų iš vaikystės, kuriuos dabar atsimindami šypsomės, kurie mus sušildo. Vaikystės mintys, norai - naivūs, beprotiški, maksimalistiniai, ilgainiui išblėsta, perauga į kažką kitą, bet yra tokių, kurie įkyriai metai iš metų neduoda ramybės vis iškildami, vis primindami apie save, vis grąžindami atgal. Vienas tokių man - mažas, nešiojamas radio imtuvas, kurį aš pats pasidarau ir kuris nereikalauja didelių ir griozdiškų(tam laikmečiui) schemų, negąsdina sunkiai suvokiamais terminais, "heterodinas, moduliacija, detektorius...."
Taigi bėgant metams, keičiantis technologijoms iš tranzistorinių į analogines mikroschemas, iš analoginių į hibridines, o iš pastarųjų į visiškai skaitmenines - visą laiką stebėjau, vis pabandydamas - na gal jau dabar, vis laukdamas ir tikėdamas, kad vieną kartą ateis ta diena, kai.....
I. Diena E...
O gal vakaras E(eureka), nepamenu, nesvarbu. Bet vėlgi visagalio "Google" dėka "užlipau" ant Silicon Labs www.silabs.com kompanijos ir jų, vieno iš daugybės, produkto - Si4735-C40.Vėlgi ta pati seka : aprašymų, "datashit", kitos dokumentacijos studija. Kam įdomu - išsamiai aprašyta čia :http://www.silabs.com/products/audio/fm-am-receiver/pages/si473435.aspx. Man viskas siaubingai tinka - "jamam", tiesa yra nerimas, o kas parduos/pristatys, bet gana greitai randu www.sparkfun.com, maža to, jie siūlo šią gėrybę dar ir tokiam apipavidalinime - tiesiog fantastika!!
Užsakiau, susimokėjau, laukiau-sulaukiau, iš pašto laimingas parsinešiau siuntinuką - laimėėė... taip sakant per kraštus :)).
II. Schemotechnika.
Kai sulaukiau savo laimės iš už jūrų marių, dviračio neišradinėjau - tipinių jungimo schemų nors vežimu vežk. Pagal šią, vakare, grįžęs po darbų susilitavau :
(schema pasiskolinta iš http://www.mikrocontroller.net/topic/242994)
O toliau... nieko nauja - programa.